Liva İnşaat olarak yenilikçi tasarımıyla estetik ve uygun fiyatlı dublex çelik ev – villa sağlam, depreme dayanıklı ve estetik çelik yapı modelleri inşa ediyoruz.

Çeliğin yüksek mukavemeti ve esneklik kabiliyeti sayesinde betonarme yapılara göre çok daha güvenli olan çelik yapılar, bu özelliği ile cazip bir konumdadır. Depreme karşı güvenli bir yapı olmasının yanı sıra yıldırım düşme tehlikesi de minimum seviyededir. Bunun da başlıca nedeni bu yapılarda topraklama yapılmış olmasıdır.

Çelik konstrüksiyon yapılar, prefabrikasyon oldukları için önceden hazır hale getirilir. Böylece inşaat alanındaki zaman kaybının önüne geçilerek yapının kısa bir süre içerisinde hazır olması sağlanır.

Önceden hazırlanan çelik konstrüksiyonlarda inşaat süreci kısaldığı için zamandan tasarruf edilir. Buna ek olarak paradan da tasarruf sağlanır. İnşaat süresinin kısalması ile inşaata özgü masraflar da azalacağı için bu durum inşaatı gerçekleştiren kişilere ve mal sahiplerine büyük avantajlar sağlar.

Çelik evlerin avantajları dayanıklılık ve hızlı kurulum olarak öne çıkmasına rağmen çeşitlilik göstermektedir. En üst düzeyde sağladığı dayanıklılık deprem gibi afetlerde daha dirençli olmasına yapının yardımcı olmaktadır. Ayrıca farklı mimari detayların da yapılmasına olanak veren çelik evler estetik açıdan da beklentileri en iyi şekilde karşılamaktadır.

Çelik evlerin avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Yüksek dayanıklılık, güvenlik ve kullanım açısından çelik profiller üstün standarttadır.
  • Betona kıyasla daha sünek yapıda olan çelik, deprem sırasında titreşim enerjisini tutarak yapının yıkılmasının önüne geçer.
  • Çelik evlerin tasarımı doğrudan pratiğe dökülebilmektedir, bu bakımdan kullanıcılar tam istedikleri gibi örnekleri bulabilir.
  • Çelik malzemeler taşınma sırasında güç kaybına uğramaz. Dökümü sırasında da donma ya da yanma gibi riskler taşımaz.
  • Gerek depreme bağlı gerekse de farklı etmenlerden kaynaklanan yangın durumlarına yüksek dayanıklılık sergiler. Bu bakımdan yangının çok daha kolay söndürülmesine yardımcı olur.
  • Çelik çevre dostu bir yapı olduğu için çevreye zarar vermez ve yeniden dönüşüme uygun olması bakımından farklı alanlarda kullanım açısından da uygunluk taşır.
  • Betonarme binalara göre fiyatı daha uygundur.
  • Çelik profiller istenildiği kadar sökülüp takılabilir ve işlemlere bağlı olarak özellik kaybına uğramamaktadır.
  • İnşa süreci hava şartlarından bağımsız olduğundan çelik evlerin yapımı çok kolay ve pratik şekilde tamamlanabilmektedir.